Wakacje w Hiszpanii
Wyspy Kanaryjskie - raj, który musisz poznać.

Czwartek; 20/08/2020

Ciesz się niezapomnianymi wakacjami.

Hiszpania to bardzo popularny kierunek na wczasy, a Wyspy Kanaryjskie to idealne miejsce na udane wakacje. Tam możesz cieszyć się wyjątkową przyrodą, tak charakterystyczną dla wysp, ze słynnymi sosnami kanaryjskimi i suchymi równinami. Dzięki przyjemnemu klimatowi subtropikalnemu można odpocząć na białych lub wulkanicznych plażach, a zróżnicowanie geograficzne które sprawiają, że każda z wysp jest wyjątkowa.

Hiszpania nie zawiedzie tych, którzy szukają piękna przyrody i chcą wybrać się na wycieczki, aby odkryć piękno wulkanów i parków narodowych lub wejść na kratery czy nawet zanurzyć się w kalderze Taburiente w parku narodowym. Na Wyspach Kanaryjskich każdy znajdzie coś dla siebie!

Wybraliśmy parę dobrych i sprawdzonych hoteli na najbardziej popularnych wyspach tego archipelagu, abyście mieli pewność, że wasze wakacje będą pełnią komfortu i relaksu za niewielki koszt.

Hotel Bahia Principe Fantasia na Teneryfie.

Hotel_Smy_Puerto_de_la%20Cruz_na_Teneryfie

Jeśli Twoim celem jest Teneryfa, polecamy zatrzymać się w jednym z najbardziej charakterystycznych hoteli w San Miguel de Abona, Hotelu Bahia Principe Fantasia położonym przy Playa de San Blas. Piękny hotel z zamkiem niczym z Disneylandu i wieloma atrakcjami dla dzieci, położonym w okolicy, w której możesz cieszyć się niezliczonymi atrakcjami i miejscami do odwiedzenia. Od małpiego parku Terenrife Zoo Monkey Park po Park Narodowy Tejde, gdzie znajduje się słynny wulkan.

Dlaczego Teneryfa?
Teneryfa to uderzająca wielka dama w rodzinie archipelagu. Przyciąga ponad sześć milionów turystów rocznie. To tutaj najsłynniejsze kurorty all inclusive na południu wyspy oferują wiele atrakcji i rozrywki. Warto założyć kapelusz odkrywcy i wyjść poza strefy hotelowe, aby odkryć wyspę o niezwykłej urodzie i różnorodności z odległymi wioskami na grzbietach górskich, kulturalnymi osadami portowymi i czarującymi starożytnymi miastami.

Hotel Lopesan Baobab Resort na Gran Canaria.

Hotel%20Lopesan_Baobab_Resort_na_Gran_Canaria

Jeśli chcesz w pełni cieszyć się luksusem i last minute warto wybrać Lopesan Baobab Resort to luksusowy ośrodek położony na terenie tropikalnych ogrodów z wystrojem w stylu afrykańskim. Dysponuje on dużym basenem i położony jest 600 m od plaży Maspalomas, która jest częścią Dunas de Maspalomas czyli bajecznych wydm zajmujących ok 400 hektarów uznanych w latach 90 tych za rezerwat przyrody. Całość terenu otaczają ogrody botaniczne, w których rosną krzewy i rośliny pochodzące z Wysp Kanaryjskich.

Dlaczego Gran Canaria?
Gran Canaria jest trzecią co do wielkości wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zasługuje na swoją reputację jednej z najpiękniejszych ze względu na dynamicznie zmieniający się krajobraz, od zielonej i liściastej północy po bujne górzyste wnętrza i pustynne południe. Tutaj w ciągu jednego dnia możesz znaleźć się w trzech, a nawet czterech porach roku. Aby uchwycić zapierającą dech w piersiach różnorodność Gran Canarii, udaj się do pięknej Artenary, gdzie dramat gór osiąga szczyt. Gran Canaria to nie tylko miejsce do plażowania, ale jedno z najlepszych miejsc na wczasy. Porwij się na nurkowanie czy serfowanie lub wybierz się na piesze wędrówki - możesz nawet wspiąć się na Roque Nublo, kultową „Cloud Rock” Gran Canarii. Przy tak różnorodnych krajobrazach nic dziwnego, że wyspa ta została nazwana „Małym Kontynentem”.

Iberostar Selection Fuerteventura Palace na Furteventura.
Iberostar_selection_fuerteventura_palace_na_furteventura

Jedną z najlepszych opcji na spontaniczny last minute jest pobyt na Fuerteventura w Iberostar Selection Fuerteventura Palace, położonym zaledwie 30 metrów od plaży Jandia na południu wyspy zaraz przy parku narodowym. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na wyspie. To idealne miejsce, jeśli szukasz rodzinnej wycieczki i niezapomnianej przygody.

Dlaczego Fuerteventura?
Leżąca zaledwie 100 km od wybrzeża Afryki Fuerteventura przypomina sąsiednią Lanzarote, tylko bardziej kolorową. Ze złotym piaskiem, spokojną wodą i delikatną morską bryzą, druga co do wielkości z Wysp Kanaryjskich przyciąga rzesze wielbicieli słońca i sportów wodnych. Sama wyspa ma znacznie więcej do zaoferowania, od jałowych pustynnych krajobrazów i fascynujących wulkanów po kolorowe i charakterystyczne miasteczka oraz przyjemne porty idealne do spacerowania. Fuerteventura to wakacje jakie pokochasz.

Nie zastanawiaj się dwa razy. Daj porwać się przygodzie i odkryj wakacje w Hiszpanii, a dokładnie na Wyspach Kanaryjskich. Raj na wyciągnięcie ręki z mnóstwem możliwości dla każdego. Sam przekonaj się jak wiele atrakcji i fascynujących miejsc kryje ten hiszpański archipelag.